8 نکته قبل از خرید پاوربانک

استرالیایی ها گرفتار مشکلی هستند که در سراسر کشور احساس می شود. آن هم ترس از رفتن باتری تلفن همراهشان است.

پاوربانک ها به شما کمک می کنند تا دستگاه های شارژی خود را برای مدت بیش تری زنده نگه دارید. اگر قصد خرید پاوربانک را دارید در ادامه با ما همراه باشید نکات ارزشمندی را گفته ایم.

پاور بانک ها چه چیزی را می توانند شارژ کنند؟

این دستگاه ها می‌توانند تقریباً هر چیزی را شارژ کنند، از تلفن هوشمند و تبلت شما گرفته تا لپ‌تاپ و کنسول‌های بازی قابل حمل. با این حال، آنها در درجه اول رسانه های قابل حمل و دستگاه های ارتباطی را هدف قرار می دهند.

اکثر آنها می توانند یک تلفن هوشمند را چندین بار شارژ کنند و تعدادی از آنها بیش از یک خروجی دارند که به شما این امکان را می دهد که چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنید. به عنوان مثال می توانید دو گوشی هوشمند و یک تبلت، یا یک تبلت، گوشی هوشمند و لپ تاپ را شارژ کنید.

شاید تعجب کنید که بدانید آنها معمولاً می توانند تبلت ها و سایر دستگاه ها مانند بلندگوهای قابل حمل هدفون های بی سیم و دوربین های کامپکت را شارژ کنند.خرید پاوربانک‌ های دارای USB-C می‌توانند نینتندو سوییچ و سایر دستگاه‌های بازی دستی را شارژ کنند.

بعضی از مدل ها حتی برای شارژ لپ تاپ ها نیز مناسب هستند. اگر دسترسی به برق ندارید و شارژر لپ تاپ خود را جا گذاشته اید، خرید پاوربانک لپ تاپ را توصیه میکنیم. در مواقع اضطراری مفید است، اما هیچ وقت جایگزین منبع تغذیه استاندارد خارجی شما نیست.

اندازه، شکل، وزن و ظرفیت اصلی ترین مواردی است که باید هنگام خرید پاوربانک در نظر بگیرید. یک نشانه خوب روشن از توان موجود نیز مفید است،برخی میزان شارژ باتری را با نمایشگر دیجیتال را نشان می‌دهند (مثلاً “۸۰٪ باقی مانده”).

خرید پاوربانک با بهترین قیمت
خرید پاوربانک با بهترین قیمت

چه ظرفیتی بدردم میخوره؟

ظرفیت، که به صورت میلی آمپر ساعت (mAh) نشان داده می‌شود، نشان‌دهنده تقریبی قابلیت‌های شارژ است – هرچه این عدد بیشتر باشد، قبل از اتمام شارژ پاوربانک، توان بیشتری به دستگاه شما می‌رساند. سعی کنید پاور بانکی پیدا کنید که بتواند حداقل دو بار قبل از نیاز به شارژ گوشی هوشمند شما را به طور کامل شارژ کند، زیرا این کار باید هر بار یک تا دو روز شما را تحت پوشش قرار دهد.

خرید پاوربانک ها می توانند از یک بار شارژ (3000 میلی آمپر ساعت) تا بیش از (20000 میلی آمپر ساعت) متغیر باشند و اکثر جدیدترین تلفن های هوشمند دارای باتری با حدود 3000 میلی آمپر ساعت هستند. با خرید پاوربانک 10000 میلی آمپری باید قادر خواهید بود گوشی هوشمند را تا سه بار و یک پاور بانک 20000 میلی آمپر ساعتی بیش از 6 بار شارژ کنید.

می توانید با تقسیم ظرفیت اندازه گیری شده پاوربانک بر ظرفیت اعلام شده گوشی، تعداد تقریبی شارژ را محاسبه کنید.

اندازه و وزن معیاری قبل از خرید پاوربانک

اندازه و وزن به طور کلی با ظرفیت میلی آمپر ساعت افزایش می یابد. در حالی که یک مدل 20000 میلی آمپری ممکن است گزینه ای مفید به نظر برسد، اما ممکن است برای جیب یا کیف شما خیلی بزرگ باشد.

اگر به دنبال شارژ نگه داشتن گوشی خود در یک جشنواره موسیقی یک روزه، پیک نیک یا در طول شب هستید، به مدل جیبی با حداقل 6000 تا 10000 میلی آمپر ساعت نگاه کنید. موقعیت‌های دیگر، مانند پیاده‌روی‌هایی که شما را برای چند روز از قدرت دور می‌کنند، ممکن است به مدل‌های بزرگ‌تر نیاز داشته باشند، اما این مدل‌ها معمولا برای اکثر جیب‌ها خیلی بزرگ هستند.

شکل و استایل

اگر می خواهید بعد از خرید پاوربانک آن را در کیفتان حمل کنید، این مسئله چندان مشکلی نیست. با این حال، اشکال عجیب و غریب و طرح های حجیم ممکن است برای جیب شما ناراحت کننده باشد. سعی کنید دستگاهی را پیدا کنید که اندازه و شکل مشابهی با گوشی هوشمند داشته باشد.

چگونه دستگاه خود را به پاور بانک وصل کنم؟

اکثر پاور بانک ها حداقل یکی از این ورودی های شارژ را خواهند داشت.

USB-A: پورت مستطیلی شکل که اساساً در هر لپ تاپ، هارد دیسک، تلویزیون و غیره در 15 سال گذشته تعبیه شده است.

Micro/mini-USB: نوع USB مینیاتوری که معمولاً در گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های قابل حمل استفاده می شود.

USB-C: نسخه جدید و جمع و جور USB-A که قابلیت چرخش را نیز دارد، بنابراین لازم نیست نگران قرار دادن آن به روش صحیح باشید. به دلیل اندازه و تطبیق پذیری آن، در بین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و لپ تاپ جایگاهی برای خود پیدا کرده است.

بی‌سیم: تعداد کمی از مدل‌ها به شما امکان شارژ بی‌سیم را با قرار دادن گوشی هوشمند خود روی پاور بانک می‌دهند. برای این کار، گوشی شما باید از شارژ بی سیم نیز پشتیبانی کند.

شارژ سریع توضیح داده شده است
برای اینکه بتوانید با موفقیت یک دستگاه را سریع شارژ کنید، به سه چیز نیاز دارید. 1) خرید پاوربانک سازگار، 2) کابل سازگار و 3) دستگاهی که شارژ سریع را می پذیرد.

اگر شارژ سریع با پاوربانک و کابل همراه آن باشد، دو نکته اول یک شرط مطمئن است، بنابراین واقعاً به این بستگی دارد که آیا دستگاه شما مدار لازم را دارد یا خیر. اگر نه، می‌توانید برای ویژگی‌ای که نمی‌توانید از آن استفاده کنید، هزینه بیشتری پرداخت می‌کنید، بنابراین بهتر است خرید پاوربانک معمولی را در برنامه خود قرار دهید .

مشخصات دستگاه خود را در وب سایت سازنده بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا شارژ سریع دارد یا خیر. اگر این اطلاعات در دسترس نیست، و اگر از یک دستگاه ارزان‌قیمت با اجزای اولیه یا مدل قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، می‌توان فرض کرد که شارژ سریع ندارد.

چقدر طول می کشد پاوربانک دستگاه ما را شارژ کند؟

اکثر مدل ها می توانند یک دستگاه استاندارد 3000 میلی آمپر ساعتی مانند تلفن هوشمند را در حدود 90 دقیقه شارژ کنند. زمان شارژ مجدد پاوربانک چندان مشکل ساز نیست، زیرا می توانید آن را یک شبه به برق وصل کنید، اما سریعتر معمولاً بهتر است.

برای اینکه پاوربانک دستگاه شما را شارژ کند، باید چند چیز با هم مطابقت داشته باشند. خروجی پاوربانک باید مطابق با الزامات دستگاهی باشد که می خواهید شارژ کنید. تلفن‌های هوشمند می‌توانند جریان کمی را شارژ کنند، تبلت‌ها به مقدار بیشتری نیاز دارند، در حالی که لپ‌تاپ‌ها و کنسول‌های دستی به مقدار بیشتری نیاز دارند.

اگر خروجی مطابق یا بیشتر از خواسته های دستگاه باشد، در حین استفاده شارژ می شود. اگر خروجی نیازهای دستگاه را برآورده کند، یا فقط با کمبود مواجه شود، به آرامی عمر باتری را افزایش می دهد، اما در حین استفاده شارژ نمی شود. در این مثال، پاوربانک در حال «تغذیه» دستگاه است، نه شارژ. اما اگر دستگاه خاموش باشد شارژ می شود.

آیا به USB-C نیاز دارم؟

USB-C یک اتصال استاندارد است که در یک سال گذشته راه خود را به تعدادی از دستگاه ها باز کرده است. از نظر بصری، این نسخه فشرده USB-A با گوشه های گرد است. دو ویژگی جالب در زمینه خرید پاوربانک ها اضافه می کند (علاوه بر اتصالات قابل چرخش)، USB-C می تواند شارژ را در هر دو جهت ارسال کند و از شارژ سریع پشتیبانی می کند.

مانند پورت شارژ سریع USB-A، USB-C فقط در صورتی کار می کند که شرایط ذکر شده مطابقت داشته باشد. با این حال، شما همچنین باید آن را به یک دستگاه دارای USB-C وصل کنید. اگر هیچ کدام را ندارید، پول خود را با یک خرید پاوربانک USB-C هدر ندهید.

چگونه پاوربانک قدیمی خود را بازیافت کنیم؟

توانایی پاوربانک شما برای نگه داشتن شارژ به مرور زمان کاهش می یابد، اما وقتی زمان خرید یک شارژ جدید فرا می رسد، بازیافت آنها آسان است. شما می توانید با مراجعه به تعمیرات موبایل شهرتان این مورد را به آنها بسپارید.

قیمت پاوربانک ها چقدر است؟

قیمت دستگاه‌های موجود در بررسی‌های خرید پاوربانک ما از 300 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است. اگرچه می‌توانید پاوربانک‌های زیر 1 میلیون تومان را بخرید، اما مدل‌های ارزان‌تر معمولاً کمتر از 3000 میلی‌آمپر ساعت هستند. اگر خوش شانس باشید، می توانید یک بار کامل موبایلتان را شارژ کنید.